آیفون های اپل هم به نمایشگرهای 120 هرتز ساخت سامسونگ روی می‌آورند

تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۸

سازندگان گوشی‌های هوشمند همواره در تلاشند تا نوآوری را در جنبه‌های گوناگون محصولات خود جای دهند. به عنوان مثال، نمایشگرهای گوشی‌های هوشمند که یک بخش اساسی در این محصولات است و تعامل زیادی با کاربر دارد، در سال‌های گذشته دستخوش تغییراتی در جهت مثبت شده است.

آیفون های اپل هم به نمایشگرهای 120 هرتز ساخت سامسونگ روی می‌آورند

در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها نمایشگرهایی با نرخ ریفرش بالا از استاندارد 60 هرتز برای گوشی‌های خود ارائه می‌کنند. افزایش نرخ به‌روزسانی هرچند کم باعث ایجاد تغییرات بزرگ در پاسخگویی و بهبود تجربه کاربری می‌شود. حالا براساس گزارشات جدید، به نظر می‌رسد که اپل هم در تلاش است تا در نسل آینده آیفون‌های خود از نمایشگرهای سریع‌تر استفاده کند.

نمایشگرهای 120 هرتز در آیفون‌های 2020

یکی از افشاگران مشهور توئیتری گفته است که اپل به دنبال استفاده از نمایشگرهایی با نرخ ریفرش بالاتر در آیفون‌های 2020 است. گفته شده است که این کمپانی به پیشگامان این فناوری در گوشی‌های هوشمند از جمله سامسونگ و ال‌جی مذاکره کرده است. از همین جهت، احتمالاً آیفون‌های سال آینده مجهز به قابلیتی خواهند بود که نمایشگر آنها را از 60 هرتز به 90 هرتز تغییر دهد. نمایشگر جدید می‌تواند شبیه به نمایشگر ProMotion باشد که در آیپد پرو استفاده شد یا تکنولوژی مشابهی به آن داشته باشد.

اپل در سال 2017 از نمایشگر ProMotion در آیپد پرو رونمایی کرد. این نمایشگر با نرخ به‌روزرسانی 120 هرتز هوشمند بود که براساس محتوای مشاهده شده نرخ به‌روزرسانی را تعیین می‌کرد. نمایشگرهای جدیدی که در آیفون‌های 2020 استفاده خواهند شد، نرخ به‌روزرسانی مشابهی با ProMotion و در عین حال دوبرابری در مقایسه با پرچمداران فعلی این کمپانی خواهند داشت.

ممکن است در آینده سازندگان بیشتری را ببینیم که از نمایشگرهایی با نرخ ریفرش بالاتر به‌طور پیش‌فرض در گوشی‌های پرچمدار خود استفاده می‌کنند و این ممکن است به معنای تعیین استاندارد جدیدی را در بازار باشد. گوشی‌های گیمینگ فعلی بازار اکثراً با پنل‌هایی با نرخ ریفرش بالاتر عرضه می‌شوند. البته وان‌پلاس اولین شرکتی بود که تصمیم گرفت پرچمدار غیرگمینگ خود را هم با این نمایشگرها روانه بازار کند. با این حال ورود اپل به این عرصه می‌تواند آغازگر یک حرکت انقلابی در صنعت گوشی‌های هوشمند باشد.