آیفون 13 پرو در رنگ مشکی و با دوربین ردیاب جدید معرفی خواهد شد

تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۴۰۰

در تابستان پیش رو احتمالا اپل نسل جدید آیفون‌های خود را در قالب سری آیفون 13 رونمایی خواهد کرد. تا امروز خبرهای زیادی از این محصولات مورد انتظار منتشر شده که البته همگی غیر رسمی هستند. بر اساس جدیدترین گزارش، آیفون 13 پرو در رنگی تیره از رنگ گرافیتی یا مشکی فعلی وارد بازار خواهد شد. همچنین این گزارش مدعیست آیفون‌های سری 13 در بخش دوربین ویژگی‌های جدیدی دریافت خواهند کرد.

رنگ جدید مشکی مات برای آیفون 13 پرو

اطلاعات جدیدی که توسط Max Weinbach منتشر شده حاکی از این است که آیفون 13 پرو اپل گزینه رنگی جدیدی با کد رمز 121212 دریافت کرده است. این رنگ، تیره از رنگ گرافیتی فعلی آیفون‌های سری 12 پرو می‌باشد. طبق گزارشی که در ماه مارس منتشر شد، اپل برای نسل جدید گوشی های خود یک رنگ مشکی مات را در نظر دارد که دارای پوشش ضد اثر انگشت در لبه های استیل دستگاه است. در حال حاضر اپل هیچ صحبتی در این باره نکرده است.

تنها یک بار تا امروز اپل رنگ مشکی مات را به آیفون‌ها بخشیده آن هم به زمان آیفون 7 و 7 پلاس بازمیگردد. همچنین در آن سال آیفون‌های سری 7 در رنگ جت بلک که یک مشکی براق بود نیز عرضه شدند. به واسطه محبوبیت رنگ مشکی، خصوصا مشکی مات، پیش بینی می‌شود آیفون جدید با این رنگ مورد استقبال طرفداران اپل قرار بگیرد. همچنین در این گزارش آمده است که اپل در نسل جدید آیفون‌های خود از سیستم لرزش گیر الکترونیکی جدیدی به نام Warp استفاده خواهد کرد. این فناوری امکاناتی مانند ردیابی سوژه‌ها در تمامی فریم ریت‌ها و رزولوشن‌ها را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

در حال حاضر تنها آیفون 12 پرو مکس به سنسور جدید Sensor-Shift برای گرفتن لرزش‌های دوربین مجهز است. اما گفته می‌شود که در سری جدید تمامی مدل‌ها برای بهبود عملکرد سیستم لرزش‌گیر، به این سنسور مجهز هستند.