ارائه اینترنت LTE در ماه – همکاری نوکیا با ناسا

تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹

ناسا برای برنامه بازگشت به ماه در سال 2024، قصد دارد تا روشی کارآمد و قابل اعتماد برای ارتباط فضانوردان با یکدیگر در ماه داشته باشد و برای این کار با شرکت نوکیا همکاری می‌کند. در هفته اخیر، آژانس فضایی از اختصاص بودجه 14.1 میلیون دلاری برایناسا برای برنامه بازگشت به ماه در سال 2024، قصد دارد تا روشی کارآمد و قابل اعتماد برای ارتباط فضانوردان با یکدیگر در ماه داشته باشد و برای این کار با شرکت نوکیا همکاری می‌کند. در هفته اخیر، آژانس فضایی از اختصاص بودجه 14.1 میلیون دلاری برای ساخت زیر ساخت شبکه تلفن همراه برای ارائه اینترنت LTE در ماه با کمک نوکیا خبر داد. ساخت زیر ساخت شبکه تلفن همراه برای ارائه اینترنت LTE در ماه با کمک نوکیا خبر داد.

جیمز رویتر، معاون هماهنگ‌کننده ناسا، اعلام کرد که سرویس تلفن همراه یونایتد پرس اینترنشنال در ماه می‌تواند ارتباط بین زیستگاه‌های ماه و فضانوردان را برای کشف سطح آن امکان پذیر کند. علاوه بر آن مقرر شد که این سرویس راهی برای ارتباط آژانس فضایی با فضاپیماها را فراهم کند اما به عقیده مسئولان ناسا این مقدار کافی نیست. وی گفت: “با بودجه ناسا، شرکت نوکیا چگونگی راه اندازی فناوری زمینی برای محیط ماه (برای پشتیبانی از ارتباطات قابل اطمینان و با سرعت بالا) بررسی خواهد کرد.”

ناسا این هفته اعلام کرد که این قرارداد بخشی از بودجه 370 میلیون دلاری جدید پروژه آرتمیس است. بیشتر این پول به شرکتهایی مانند SpaceX و United Launch Alliance اختصاص یافته است.

این اولین تلاش نوکیا برای آوردن فناوری LTE به ماه نیست. در سال 2018، این شرکت با شرکت فضایی PTScientists آلمان و شرکت Vodafone انگلیس در ماموریت بازگشت به محل فرود آپولو 17 همکاری کرد. به عنوان بخشی از این پروژه، نوکیا و وودافون قصد داشتند شبکه‌ای مبتنی بر ماه LTE بسازند که می‌توانست ویدیویی با کیفیت از ماه را برای ما در زمین ارسال کند، اما این مأموریت هرگز در محیطی خارج از سیاره ما اجرایی نشد.

باید دید که آیا بعد از گذشت این سال‌ها پیشرفتی در این موضوع حاصل شده است یا خیر. نظر شما درباره ارائه اینترنت LTE در ماه چیست؟