استفاده اپل از قطعات آیپد در آیفون 12 پرو برای مبارزه با کمبود اجزا

تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹

جالب است که استقبال از نسخه گران قیمت نسل جدید آیفون‌های اپل یعنی آیفون 12 پرو نسبت به مدل استاندارد یعنی آیفون 12 بیشتر بوده است و کوپرتینویی‌ها خود نیز از این اتفاق غافل گیر شده‌ و با چالش‎هایی مواجه شده‌اند. حال اپل نمی‌تواند به دلیل کمبود اجزای لازم برای ساخت آیفون 12 پرو پاسخگوی تقاضای بالای بازار باشد. اگر چه غول کوپرتینویی در تلاش است که با همکاری نزدیک با همکاران و تامین کنندگان از این چالش عبور کند، اما مجبور شده دست به راهکارهای دیگری بزند. بر اساس جدیدترین اطلاعات، اپل از قطعات آیپد در آیفون 12 پرو استفاده می‌کند تا بتواند بازار را تامین کند.

قطعات آیپد در آیفون 12 پرو – از تراشه مدیریت انرژی گرفته تا دوربین LiDAR

به گزارش Nikkei Asian، اپل مجبور شده تا از یک سری از قطعات آیپد برای ساخت آیفون 12 پرو استفاده کند. این دو دارای تعدادی قطعات مشترک هستند و حالا اپل تصمیم گرفته تا از برخی قطعات آیپد مانند تراشه‌های مدیریت انرژی و همچنین دوربین‎های LiDAR در آیفون 12 پرو استفاده کند. با اینکه این اقدام اپل شاید بتواند مسئله کاهش موجودی آیفون 12 پرو را در بازار رفع کند، اما از طرف دیگر حدودا دو میلیون دستگاه آیپد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. از آنجایی که آیفون‌ها همواره بیشترین درآمد را برای اپل به همراه داشته اند، اپل چاره ای جز این اقدام نداشته که در این شرایط تصمیم مناسبی محسوب می‌شود.

همچنین گفته می‎شود اپل از تامین کنندگان خود درخواست بیش از 20 میلیون دستگاه آیفون 11، نسخه 2020 آیفون SE و آیفون XR را کرده تا فضای خالی احتمالی بازار را در فصل تعطیلات سال نو و همچنین سال 2021 پر کند. گفته می‌شود اپل برای عرضه 80 میلیون دستگاه از سری آیفون 12 برنامه ریزی کرده اما کمپانی به دلیل مشکلاتی که COVID-19 بوجود آورده، در تامین برخی قطعات با مشکل مواجه شده است. بنابراین به نظر می‌رسد کمپانی باید به فکر راهکاری سریع برای طولانی مدت باشد چرا که به زودی عرضه آیفون 12 مینی و آیفون 12 پرو مکس نیز آغاز خواهد شد و این موضوع نیاز به قطعات را بیش از پیش افزایش می‌دهد.