اسپاتیفای قابلیتی مشابه با استوری اینستاگرام را برای هنرمندان ایجاد کرد

تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

در سال 2016 اسپاتیفای جهت ارائه قابلیت Behind the lyrics که حاشیه‌نگاری‌هایی از اطلاعات آهنگ در پخش ارائه می‌کند، با پلتفرمGenius همکاری خود را آغاز کرد. اکنون در اقدامی جدید‌تر اسپاتیفای قصد دارد تا بخش اختصاصی Storylines را برای هنرمندان ایجاد کند تا از طریق آن مقداری از مراحل تولید یا جزئیات مربوط به آهنگ‌هایشان را با طرفداران خود به اشتراک بگذارند.

اسپاتیفای قابلیتی مشابه با استوری اینستاگرام را برای هنرمندان ایجاد کرد

مانند قابلیت استوری در شبکه اجتماعی اینستاگرام، Storylines در اسپاتیفای نیز به هنرمندان این اجازه را می‌دهد تا اطلاعات جالب درخصوص مراحل تولید آهنگ‌ها را با کاربران به اشتراک بگذارند. نمایه‌ی Storylines از لبه پایینی اپلیکیشن اسپاتیفای در صفحه آهنگ در حال پخش، در دسترس خواهد بود و با بالا کشیدن آن می‌توانید به اطلاعات موجود در این بخش، همزمان با گوش دادن به موسیقی در حال پخش دسترسی پیدا کنید.

Storylines قابلیتی مشابه با Story اینستاگرام

درست مانند استوری‌های اینستاگرام، Storylineهای اسپاتیفای هم پس از چند لحظه منقضی خواهند شد و برای اینکه بتوانید زمان بیشتری به تماشای آن بپردازید، می‌توانید انگشت خود را روی صفحه مورد نظر نگه دارید. استوری‌لاین‌ها این امکان را که از تعدادی کارت حاوی متن شعر و چند تصویر تشکیل شده باشند را نیز دارند، که در این صورت هم مانند اینستاگرام با ضربه زدن بر روی لبه سمت راستی به کارت بعدی و با ضربه زدن به لبه سمت چپ به کارت قبلی دسترسی خواهید داشت.

این قابلیت جدید Spotify در آپدیت نسخه v8.5.5.853 ارائه خواهد شد و به احتمال زیاد همانند قابلیت Behind the lyrics تنها در حالتی که از اکانت پریمیوم استفاده کنید، در دسترس کاربران خواهد بود. البته حتی با داشتن اکانت‌های پولی پریمیوم نیز ممکن است به این زودی با قابلیت استوری‌لاین مواجه نشوید. چراکه این قابلیت بسیار جدید است و مدتی زمان نیاز دارد تا هنرمندان برای اشتراک تجربیات خود از تولید آثارشان به این قابلیت جدید برنامه اسپاتیفای روی بیاورند.