افزایش کارایی کورتانا به عنوان نرم افزاری مستقل و پیشرفته

تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۸

همانطور که در مطالب قبل اشاره کرده بودیم مایکروسافت در فکر افزایش کارایی کورتانا در ویندوز 10 بوده است. از سوی دیگر مایکروسافت قصد دارد تا یک UI جدید با قابلیت چت را در کورتانا ارائه دهد. نکته جالب دیگر این است که در بروزرسانی های آینده کورتانا به عنوان یک نرم افزار مستقل ارائه و در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. نسخه بتای برنامه کورتانا ماه گذشته ارائه شد و در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفت.

افزایش کارایی کورتانا به عنوان نرم افزاری مستقل و پیشرفته

بروزرسانی های کورتانا

این برنامه کوتانا در طراحی جدیدش قصد دارد تا مکالمه محور باشد و تمرکز مایکروسافت در این بخش است. این دستیار صوتی از بخش جستجوی مایکروسافت جدا شده و از این پس از ویژگی های گسترده تری پشتیبانی خواهد کرد. در واقع در این نسخه از قابلیت هایی چون پرس و جو، مکالمه با دستیار صوتی، اجرای برنامه های، مدیریت لیست ها، تنظیم آلارم و یادآوری ها پشتیبانی شده است. Dona Sarkar، رئیس مایکروسافت ویندوز توضیح داده که: ” این نسخه ارائه شده بتا تمامی قابلیت های برنامه ریزی شده را ندارد بلکه قصد داریم تا قابلیت ها را در طول زمانی مشخص عرضه کنیم.”

باید اشاره کنیم که در نیمه اول سال 2020 کاربران می توانند از برنامه این دستیار صوتی بهره مند شوند. این دستیار صوتی با دو تم تاریک و روشن ارائه خواهد شد و در زمینه گفتاری و شناخت کلمات و اصطلاحات شاهد عملکرد پیشرفته ای در آینده از کورتانا خواهیم بود. در واقع مدل های گفتاری جدید و پشتیبانی از زبان های بیشتر نر بسیاری را به این بروزرسانی کوتانا جلب خواهد کرد. باید منتظر باشیم باشیم و ببینیم که مایکروسافت چه چیزی را برای کاربرانش به ارمغان خواهد آورد.