امکان استفاده از فیس تایم در اندروید و ویندوز از طریق وب

تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۴۰۰

اپل امروز در کنفرانس WWDC 2021 اعلام کرد که در نهایت امکان استفاده از فیس تایم در اندروید و ویندوز  میسر شده است. اپل در این مراسم اعلام کرد که FaceTime حالا از طریق مرورگر وب در دسترس کاربران اندروید و کامپیوترهای ویندوزی خواهد بود و این دسته از کاربران می‌توانند برای برقراری تماس از آن استفاده کنند. پیش از این برنامه تماس تصویری تنها برای کاربران آیفون، آیپد و مک در دسترس بود.

با آپدیت جدیدی که اپل برای فیس تایم ارائه کرد، این برنامه بیشتر از همیشه به برنامه Zoom شباهت پیدا کرده است. به عنوان مثال، حالا این برنامه امکان اضافه کردن لینک برای زمانبندی تماس را فراهم کرده و کاربران می‌توانند از طریق اشتراک این لینک با دوستان خود آنها را به جلسه مورد نظر خود در ساعت مشخص دعوت کنند.

اپل هنوز اعلام نکردهاست که قابلیت‌های جدید فیس تایم چه زمانی به این برنامه اضافه خواهند شد. اما آنگونه که به نظر می‌رسد تاریخ آن همراه با عرضه iOS 15 در پاییز خواهد بود.

اپل در جریان رونمایی از سیستم عامل جدید خود برای گوشی‌های آیفون، از ویژگی‌های جدید دیگر فیس تایم نیز رونمایی کرد که از جمله آنها می‌توان به نمایش متفاوت تصاویر، ایزوله کردن صدا برای بهبود کیفیت صدا در زمان مکالمه و تار کردن تصویر پس‌زمینه با حالت پرتره اشاره کرد.

قابلیت جدید SharePlay نیز به کاربران اجازه می‌دهد تا آنچه را که در حال تماشای آن هستند، یا موسیقی که در حال گوش دادن به آن هستید را با گروهی که با آنها ارتباط دارید به اشتراک بگذارید. علاوه‎بر اشتراک گذاری موسیقی و ویدئو امکان اشتراک صفحه نمایش نیز در نظر گرفته شده است. نام‌های شناخته شده و معتبری مانند Disney Plus، Hulu، HBO Max و Twitch از این قابلیت جدید اپل پشتیبانی می‌کنند. Apple Music و Apple TV Plus نیز طبیعتاً از قابلیت جدید پشتیبانی خواهند کرد.

ارتباطات مجازی و از راه دور با ویروس کرونا محبوبیت بیشتری در میان کاربران پیدا کرد و SharePlay قابلیت جالبی برای کاربران اپل به نظر می‌رسد. همانطور که پیش از مراسم نیز به آن اشاره شد، اپل تلاش می‌کند تا با اضافه کردن قابلیت‌های جدید و حتی اشتراک برخی از آنها با کاربران پلتفرم‌های دیگر، مانند استفاده از فیس تایم در اندروید و ویندوز این برنامه را به یک شبکه اجتماعی تبدیل کند.