می توانید با گرافیک های مجتمع Intel Ice Lake-U بازی کنید!

تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

اینتل به زودی و تا پایان امسال پردازنده های Intel Ice Lake-U را برای لپ تاپ ها عرضه خواهد کرد؛ لپ تاپ و البته مینی کامپیوتر به همراه برخی از کامپیوترهای AIO. این پلتفرم در لیتوگرافی 10 نانومتری تولید شده و قدرت آنها در پردازش دستورات به ازای هر سیکل (IPC) بین 15 تا 20 درصد افزایش یافته است.

می توانید با گرافیک های مجتمع Intel Ice Lake-U بازی کنید!

تراشه گرافیکی Intel Gen11 GPU در کنار قدرت پردازش جدید و هسته های Sunny Cove یک انتخاب جذاب و توانمند برای نوت بوک ها خواهند بود. نسل 11 از گرافیک داخلی اینتل، حتی سریعتر از Radeon RX Vega 10 است؛ IGPU جدید می تواند با افزایش عملکرد بین 4 تا 11 درصد به نسبت Radeon RX Vega 10، آن را شکست دهد. هر چند که مدت های طولانی AMD از نظر گرافیک داخلی دست برنده را داشت، اما این وضعیت می تواند به زودی تغییر کند.

اینتل پردازنده های Intel Ice Lake-U را دست کم از نظر گرافیکی با AMD Ryzen 7 3700U مقایسه کرده است؛ بد نیست بدانید که با گرافیک نسل 11 اینتل می توانید برخی از بازی ها را نیز اجرا نمایید. با این وجود احتمال کنار رفتن تراشه های NVIDIA MX 100/200 ممکن است. پردازشگرهای گرافیکی مورد استفاده توسط AMD در پردازنده های کلاس نوت بوک شامل مدل های Radeon RX Vega 8 و Vega 10 هستند؛ آنها همزمان با پردازنده های ZEN و ZEN+ مورد بهره برداری قرار گرفتند.

به عنوان مثال پردازنده هایی مانند Ryzen 2500U و Ryzen 2700U هم از این گرافیک ها استفاده می کنند. بنچمارکهای یکی از پردازنده های نسل 10 مدل Intel Ice Lake-U با AMD Ryzen 7 3700U منتشر شده است؛ این بنچمارکها در 9 بازی جدید انجام گرفته است. مدل دقیق پردازنده اینتلی مشخص نیست، اما می دانیم که با یک Core i7 روبرو هستیم. همچنین توان حرارتی هر دو محصول نیز حداکثر 25 وات است.