تحلیلگران: بحران فروش آیفون‌های اپل تا پایان سال 2020 ادامه دارد

تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷

کمپانی اپل اخیرا دوران سختی را پشت سر گذاشته است. کوپرتینویی ها در این مدت با افت ارزش سهام کمپانی و البته مشکلی جدی تر یعنی فروش کمتر از حد انتظار آیفون ها روبرو بوده اند که نتیجه آن، جا ماندن از رقیب چینی خود یعنی هواوی در بازار جهانی از نظر میزان فروش بوده است.

تحلیلگران: بحران فروش آیفون‌های اپل تا پایان سال 2020 ادامه دارد

در حالی که تعدادی از تحلیلگران معتقدند فروش آیفون ها در نیمه دوم سال 2019 مجددا رونق خواهد گرفت، تحلیلگران UBS در مورد این موضوع چندان دید خوش بینانه ای ندارند. طی یادداشتی تحلیلی توسط یکی از تحلیلگران شرکت UBS، آمده است که تلاش اپل در سه ماهه اخیر برای فروش آیفون ها به مصرف کنندگان با شکست مواجه شده و با وجود تلاش برای افزایش فروش از طریق تبلیغات، احتمالا مشکلات اپل در سه ماهه جاری نیز گریبان گیر کمپانی خواهد بود.

در واقع پیش بینی تحلیلگران UBS این است که مشکلاتی که در عملکرد فروش اپل تاثیرگذار هستند در ادامه سال و تا زمانی که اپل آیفون های جدید را در پائیز امسال رونمایی کند همراه کمپانی خواهد بود. آیفون های 2019 اپل که احتمالا از ناچ نمایشگر کوچک تر و البته طراحی جدید پنل پشتی دستگاه برخوردار هستند فروش یکسانی نسبت به آیفون های سال گذشته خواهند داشت. ممکن است وضعیت فروش این دستگاه ها در چین کمی بهتر شود. کل درآمد حاصل از آیفون ها برای اپل در سال مالی 2020 چیزی حدود 141 میلیارد دلار تخمین زده شده است که نسبت به مجموع فروش 136 میلیارد دلاری در سال مالی 2019، افزایش ناچیزی خواهد داشت.

به عقیده موسسه UBS و پیش بینی این شرکت در مورد نسل های آتی آیفون های اپل، کوپرتینویی ها در سال 2020 آیفون های نسل جدید با تغییرات زیادی را روانه بازار خواهند کرد که باعث میشود حاشیه سود کمپانی در سال مالی 2021 به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند. این پیش بینی بیشتر بر اساس انتظاراتی که از آیفون 5G اپل و گوشی هوشمند تاشدنی این شرکت در سال های آینده میرود انجام شده است و باید صبر کرد و دید تا چه اندازه این پیش بینی ها رنگ واقعیت به خود میگیرند.