بررسی فن های مختلف کنسول PS5 – خیانت در امانت؟

تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹

اگر شما جزء افراد خوش شانسی بوده باشید که موفق به خرید کنسول جدید سونی شده، ممکن است متوجه صدای بلند دستگاه خود به نسبت دستگاه‌های دیگر شده باشید. اما چطور ممکن است که این موضوع اتفاق بیوفتد؟ باید بگوییم که آنطور که از شواهد پیداست، سونی انواع مختلفی از فن‌ها را در داخل کنسول‌های خود نصب کرده است! برای جزئیات بیشتر بررسی فن های مختلف کنسول PS5 با ما همراه باشید.

وب سایت فناوری فرانسه Les Numériques پس از مشاهده کم صداتر بودن برخی از کنسول‌های فروخته شده در خرده فروشی‌ها متوجه این داستان شده و آن را منتشر کرده است. این نشریه چندین کنسول PS5 را خریداری و کالبدشکافی کرد و در کمال تعجب، پنج فن مختلف را در پنج دستگاه مختلف PlayStation 5 پیدا کرد.

مشکل فن های مختلف کنسول PS5 کجاست؟

همانطور که در عکس زیر نشان داده شده است، فن ساکت و آرام دستگاه PS5 دارای 23 تیغه باریکتر است، در حالی که فن مدل خرده فروشی فقط 17 تیغه دارد که به طور محسوسی ضخیم‌تر هستند. به طور کلی اینگونه به نظر می‌رسد که فن‌هایی که پره‌های کمتری دارند برای چرخش با سرعت بیشتر به قدرت بیشتری هم احتیاج دارند تا بتوانند تهویه هوای کافی را فراهم کنند و در نتیجه سر و صدا آن‌ها نیز بیشتر می‌شود.

استفاده از فن های مختلف در کنسول PS5 01

یادداشت‌های وب سایت فناوری فرانسه Les Numériques حاکی از این است که استفاده از فن‌های مختلف در کنسول‌های مختلف به این معناست که میزان خنک کننده و سر و صدای کنسول‌های مختلف در وبسایت‌های مختلف متفاوت بوده و تجربه هر شخص می‌تواند منحصر به فرد باشد.

برای اکثر کاربران این کنسول محبوب، صدای بلند پلی استیشن 5 مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما مطرح کردن این موضوع می‌تواند حس ناامیدی و خیانت در امانت را به کاربران مختلف تلقین کند. به هر حال فهمیدن این موضوع که ممکن است تجهیزات دستگاه شما با بقیه افراد متفاوت باشد، به هیچ کسی حس خوبی را القا نمی‌کند.

نظر شما درباره استفاده از فن های مختلف کنسول PS5 چیست؟