بلک‌بری با گوشی 5G مجهز به صفحه کلید فیزیکی به بازار موبایل باز می‌گردد

تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۹

به نظر می‌رسد که هنوز مأموریت BlackBerry در دنیای گوشی‌های هوشمند به پایان نرسیده است. گوشی 5G بلک بری با صفحه کلید فیزیکی، یکی از جذاب‌ترین محصولاتی است باید در انتظار معرفی آن باشیم.

 

براساس اخباری که پیش‌تر از سمت شرکت منتشر شده بود، همکاری بلک بری با TCL در آخر ماه آگوست به پایان خواهد رسید. اما به نظر می‌رسد که شرکتی جدید عهده دار مسئولیت خواهد شد. روز گذشته OnwardMobility اعلام کرد که در نتیجه همکاری این شرکت با بلک بری و FIH Mobile، محصولی جدید از برند BB توسعه خواهد یافت که سال آینده راهی بازار می‌شود.

گوشی 5G بلک بری مانند همه نخواهد بود

گوشی جدیدی که بلک بری قصد معرفی آن را دارد، لزوما مانند دیگر گوشی‌های 5G بازار نخواهد بود. امضای خاص این برند، با صفحه کلید فیزیکی خود را نمایان می‌کند. در کنار این، امنیت گوشی در هسته اصلی طراحی آن قرار گرفته است. John Chen رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بلک بری گفته است: “ما خوشحالیم که مشتریان ما سطح امنیتی در سطح سازمانی و دولتی را با گوشی هوشمند 5G بلک بری تجربه خواهند کرد.”

Jack Gold، تحلیلگر J. Gold Associates در واکنش به این خبر گفته است: “با آمدن سریع 5G به بازار و فراگیر شدن آن گوشی‌های موبایل ارتقا پیدا کردند و بهره‌وری برنامه‌ها بیشتر شده است. از همین رو تولید محصولاتی با ایمنی بالا مانند دستگاه‌های BlackBerry 5G برای سازمان‌ها، دولت‌ها و صنایع خاص، اهمیت بالایی دارد.”

بدین ترتیب می‌توان حدس زد که مشتریان نهایی گوشی جدید بلک بری احتمالاً مقیاس بالایی نخواهد داشت. اما دولت‌ها و شرکت‌هایی که اطلاعات حساس و مهمی دارند مخاطب اصلی آن خواهند بود. گوشی مجهز به کیبورد BlackBerry 5G در آمریکای شمالی و اروپا راهی بازار خواهد شد و سیستم عامل آن نیز اندروید خواهد بود.

OnwardMobility در حال حاضر در کشور آمریکا مستقر است و از زمان تأسیس خود یعنی سال 2008 مشغول فعالیت در زمینه نرم‌افزار موبایلی بوده و تمرکز ویژه‌ای بر روی امنیت آن داشته است. Peter Franklin که پیش‌تر در مایکروسافت و Zynga و در پروژه‌های Azure و Farmville فعالیت داشته، در حال حاضر مدیرعامل این شرکت است. مابقی تیم اجرایی OnwardMobility هم سابقه خوبی در دنیای گوشی‌های هوشمند و شرکت‌های بزرگ فناوری داشته‌اند.