تغییر نام کمپانی Toshiba Memory به Kioxia در ماه اکتبر

تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۸

کمپانی Toshiba Memory Holdings اعلام کرد که به شکل رسمی نام خود را به کمپانی Kioxia Holdings از 1 اکتبر 2019 یا 9 مهر تغییر خواهد داد. نام Kioxia که به شکل kee-ox-ee-uh خوانده می‌شود، برای تمام شرکت‌های تولید کننده حافظه توشیبا استفاده خواهد شد.

تغییر نام کمپانی Toshiba Memory به Kioxia در ماه اکتبر

نام Kioxia ترکیبی از کلمه ژاپنی Kioku به معنای حافظه و کلمه یونانی Axia به معنای ارزش است. ترکیب حافظه با ارزش مأموریت شرکت Kioxia را که در واقع بهبود صنعت حافظه است را نشان می‌دهد و در واقع این اصل دیدگاه شرکت را به نمایش می‌گذارد. Kioxia عصر جدید در صنعت حافظه ایجاد خواهد کرد که تعریف آن با افزایش مداوم حجم‌های بالا، حافظه‌های ذخیره سازی با عملکرد بالا و پردازش داده همراه است که این کمپانی را به برای رشد به عنوان بازیگر اول صنعت حافظه‌های فلش برای سال‌های پیشرو معرفی می‌کند.

رئیس اجرایی کمپانی Toshiba Memory Holdings یعنی Stacy J.Smith در همین رابطه اعلام کردند:

من خوشحال هستم تا قدم بعدی را در تحول شرکت برداریم همانطور که به بهبود جایگاه خود در صنعت حافظه ادامه می‌دهیم. Kioxia ما افرادی همکاری خواهد کرد تا نیازهای هر روز زندگی را تامین کرده، جهان را جذاب‌تر و همچنین ارزش‌های ماندگارتری را به جامعه عرضه کند.
کمپانی Toshiba Memory تحولات زیادی را در صنعت‌ حافظه‌های فلش به وجود آورده از زمان اختراع حافظه‌های NAND در سال 1987 تا جدیدترین تکنولوژی‌ها مانند BiCS FLASH. همانطور که جامعه داده‌های بیشتری را به واسطه فناوری‌های جدیدی مانند 5G، اینترنت اشیا و محاسبات ابری ایجاد می‌کند، مشخصا نیاز به حافظه‌های ذخیره سازی بیشتری نسبت به قبل احساس می‌شود. به عنوان یک پیشگام و یک رهبر جهانی در صنعت حافظه و درایوهای SSD توشیبا آماده است تا عصر جدیدی را در صنعت حافظه آغاز کند.