تولید نمایشگرهای تاشو سامسونگ برای گوگل، شیائومی و ویوو

تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

هفته گذشته در خبرها اعلام شد شرکت Samsung Display تصمیم دارد تأمین شیشه‌های فوق باریک (Ultra Thin Glass) و پنل‌های OLED انعطاف‌پذیر را برای گوشی‌های تاشو شرکت گوگل و دیگر برندها بر عهده بگیرد. حالا امروز تولید نمایشگرهای تاشو سامسونگ برای گوگل تأیید و اطلاعات بیشتری در این خصوص منتشر شده است.

نمایشگرهای تاشو سامسونگ برای گوگل و شرکت‌های بزرگ دیگر

علاوه‌بر گوگل، سامسونگ با ویوو و شیائومی نیز برای تولید نمایشگرهای تاشو توافق کرده است. این سه شرکت تصمیم دارند تا محصولات تاشو خود را در سه ماهه پایانی سال 2021 رونمایی کنند. بنابراین سامسونگ دیسپلی تولید انبوه پنل‌های OLED خود را برای آنها از ماه اکتبر آغاز خواهد کرد.

 براساس اطلاعات منتشر شده، گوگل پیکسل تاشو دارای یک نمایشگر انعطاف پذیر 7.6 اینچی خواهد بود. ویوو اما از نمایشگر بزرگتر 8 اینچی با نسبت ابعاد نسبتاً مربعی 10.2:9 بهره خواهد برد. این نمایشگر در خط تولید A3 در کارخانه Asan سامسونگ تولید خواهد شد. ظاهراً گوشی مذکور دارای یک نمایشگر بیرون 6.5 اینچی نیز بوده که آن هم در کارخانه B7 شرکت چینی BOE تولید می‌شود.

ابعاد صفحه نمایش تاشو شیائومی ناشناخته است، اما سامسونگ قرار است که این نمایشگر را بسازد. البته نمایشگر بیرون دستگاه مورد نظر توسط CSOT ساخته خواهد شد.

 اوپو نیز از شرکت‌های دیگری است که سامسونگ پنل نمایشگرهای تاشو را برای آنها تولید خواهد کرد. اما زمان معرفی از این محصول اوپو تا سال 2022 به تعویق افتاده است. این گوشی از یک نمایشگر تاشو عمودی 7.1 اینچی LTPO و یک نمایشگر کوچکتر 1.5 تا 2 اینچی در بیرون بهره خواهد برد. با این مشخصات گوشی مذکور تا حدی شبیه به سری محصولات زد فلیپ سامسونگ خواهد بود.

ظاهراً هواوی نیز برنامه‌هایی برای استفاده از نمایشگرهای تاشو سامسونگ در محصولاتش داشت، اما این برنامه‌ها به سرانجام نرسیده. این شرکت برای گوشی‎های Mate X و Mate X2 از نمایشگرهای شرکت BOE استفاده کرده است.

در کنار تمامی این موارد، سامسونگ پنل‎های OLED و شیشه‌های فوق باریک خود را با گوشی‌های پیش روی خودش، یعنی Galaxy Z Fold3 و Z Flip3 نیز آماده خواهد کرد. محصولاتی که انتظار می‌رود ماه آینده از آنها رونمایی شود.