دیگر خبری از رم های DDR4 با تراشه های Samsung B-die نیست!

تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

اگر اخبار مرتبط به حافظه های رم را مطالعه کرده باشید، می دانید که گاها شاهد آن بوده ایم که کمپانی سازنده ماژول رم در مطلب خبری خود در مورد ماژول های جدید، به این نکته اشاره کرده است که در محصولات خود از تراشه های با کیفیت Samsung B-die استفاده کرده است.

دیگر خبری از رم های DDR4 با تراشه های Samsung B-die نیست!

حال سامسونگ الکترونیک به طور رسمی اعلام کرده است که تولید این تراشه ها را برای همیشه پایان خواهد داد. آخرین کاتالوگ محصول سامسونگ در حالی منتشر شده است که تراشه های B-die را از آنها حذف و در حال حاضر آنها را با تراشه های A-die جایگزین کرده است. همچنین کمپانی های سازنده حافظه رم می توانند از تراشه های M-die نیز برای این منظور استفاده نمایند. با این وجود تراشه های M-die در حال حاضر به هیچ یک از شرکای این شرکت فروخته نخواهد شد. سامسونگ چه بر سر بازار رم ها می آورد؟

مشخص نیست که چرا سامسونگ به طور ناگهانی تولید B-die را لغو می کند اما به سادگی می توان به اولین دلایل این اتفاق پی برد؛ تراشه های A-die دارای ظرفیت بالاتری به نسبت تراشه های B-die هستند؛ به واقع می توان با تولید تراشه هی کمتر به ظرفیت مورد نظر در یک حافظه رم رسید. در نتیجه تولید تراشه های B-die توجیه چندانی نخواهد داشت. دومین علت ((احتمالی)) آن است که سامسونگ به سمت تولید تراشه های DDR5 در حرکت است