کوالکام از اسنپدراگون 855 پلاس با پردازنده گرافیکی تقویت شده رونمایی کرد

تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۸

کوالکام از نسخه ارتقا یافته چیپست پرچمدار خود با نام Snapdragon 855 Plus  رونمایی کرد. این چیپست دارای پردازنده و پردازنده گرافیکی تقویت شده با کلاک اسپید بالاتر برای بهبود عملکرد گوشی‌ها می‎باشد.

کوالکام از اسنپدراگون 855 پلاس با پردازنده گرافیکی تقویت شده رونمایی کرد

این حرکت مشابه به آن چیزی است که در چیپست اسنپدراگون 845ای دیدیم که در ROG Phone ایسوس استفاده شده بود. با این تفاوت که انتظار می‌رود چیپست جدیدتر به‌طور گسترده در اختیار دیگر سازندگان گوشی نیز قرار بگیرد. در واقع کوالکام امیدوار است اولین سری از گوشی‌ها با اسنپدراگون 855 پلاس تا پایان سال 2019 معرفی و روانه بازار شوند.

همه تغییراتی که در اسنپدراگون 855 ایجاد شده است

بزرگترین تغییر در پردازنده گرافیکی ایجاد شده است و آدرنو 640 کلاک بالاتری دارد و عملکرد آن در مقایسه با نسخه معمولی این پردازنده 15 درصد بهبود یافته است. علاوه‌براین هسته‌های سریع Kryo 485 حالا در فرکانس 2.96 گیگاهرتز تنظیم شده‌اند که این در مقایسه 2.84 گیگاهرتز سابق، 4.2 درصد اورکلاک شده است. درخصوص اینکه آیا کلاستر دوم از سه هسته Kryo 485 اورکلاک شده‌اند یا نه هیچ صحبتی به میان نیامده است.

اینها همه تغییراتی هستند که در چیپست جدید در مقایسه با نسخه غیرپلاس اعمال شده است. اسنپدراگون 855 پلاس همچنان با موردم X24 LTE عرضه می‌شود که البته درصورت تمایل قابل تعویض با مودم X50 برای پشتیبانی از 5G خواهد بود. هیچ تغییر دیگری هم در بخش پشتیبانی از RAM یا حافظه اعمال نشده است.

ROG Phone II اولین مشتری کوالکام

هدف کوالکام اینست که از این تراشه در گوشی‌هایی با کاربرد گیمینگ و AR/VR استفاده شود و این اتفاق هم خواهد افتاد. چراکه ایسوس اعلام کرده است ROG Phone II اولین گوشی هوشمندی خواهد بود که تراشه جدید اسنپدراگون 855 پلاس بهره خواهد برد. این موضوع چندان دور از انتظار نبود. چرا که نسل اول گوشی گیمینگ ایسوس هم برای اولین با نسخه تقویت شده اسنپدراگون 845 ارائه شد. البته ROG Phone تنها دستگاهی بود که از چنین امکانی بهره برد.

ROG Phone II احتمالاً هفته آینده و در اولین روز از ماه مرداد به طور رسمی معرفی خواهد شد.