سرفیس تاشوی مایکروسافت با پشتیبانی از برنامه‌های اندروید سال 2020 معرفی می‌شود

تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۸

حتماً خاطرتان هست که تصایری جذاب از کانسپت‌های مایکروسافت که امیدوار بودیم تصویرگر یک سرفیس فون تاشو باشد در فضای مجازی منتشر شده بود. تابستان گذشته غول دنیای نرم‌افزار یعنی مایکروسافت، پروژه‌ای که با نام اندرومدا شناخته می‌شد و به این کانسپت‌ها منتسب بود را متوقف کرد، در عین حال اوایل سال جاری پتنتی از یک قطعه لولایی دوباره امیدها را نسبت به تولید یک دستگاه تاشو توسط این کمپانی زنده کرد.

سرفیس تاشوی مایکروسافت با پشتیبانی از برنامه‌های اندروید سال 2020 معرفی می‌شود

امروز هم نشریه فوربز در گزارشی اعلام کرد که یک دستگاه تاشو سرفیس کوچک، اوایل سال آینده میلادی عرضه خواهد شد.

سرفیس تاشو با پشتیبانی از برنامه‌های اندروید

در این گزارش و به نقل از جف لین، دستیار مدیریت شرکت  IHS Markit آمده است که این دستگاه تاشوی سرفیس در حالت باز شده نمایشگری 9 اینچ خواهد داشت. پردازنده آن نیز نسل جدید پردازنده‌های 10 نانومتری Lakefield  اینتل خواهد بود که نسخه جدیدی از ویندوز 10 با نام WCOS  (ویندوز Core OS) با ظاهری متناسب با نمایشگر دوگانه را اجرا خواهد کرد. این دستگاه از قابلیت اتصال اینترنتی پیوسته (LTE یا 5G) نیز بهره خواهد برد، اما بزرگترین خبر درخصوص آن اینست که سرفیس تاشوی مایکروسافت قادر به اجرای برنامه‌های اندرویدی و iCloud  تحت ویندوز 10 خواهد بود.

اوایل ماه ژوئن گزارشی مبنی بر این منتشر شد که مایکروسافت ویدئویی برای کارکنان خود در مرکز اصلی این شرکت پخش کرده است تا نگاهی به ظاهر دستگاه جدید سرفیس با نمایشگر دوگانه داشته باشند و اسم رمز آن نیز Centaurus می‌باشد. طبق شواهد این دستگاه مرموز بیشتر شبیه به طرح مفهومی تبلت Courier  (تصویر آن در ابتدای مطلب مشاهده می‎کنید) خواهد بود تا آنچه از تصاویر منتسب به پروژه آندرومدا دیده بودیم.

سازندگان گوشی‌های هوشمند، شروع پرفروغی در زمینه تولید گوشی‌هایی با نمایشگر تاشو نداشته‌اند. گلکسی فولد سامسونگ که قرار بود 26 اپریل به بازار ارائه شود، عرضه آن به‌دلیل مشکلات نمایشگر تا تاریخ نامشخصی به تعویق افتاد. هوآوی نیز اعلام کرده است که قصد ندارد تا ماه سپتامبر گوشی میت X را روانه بازار کند. باید دید که آیا مایکروسافت می‌تواند در زمان پیش‌بینی شده سرفیس تاشوی خود را به بازار ارائه کند، یا خیر.