سنسور اثر انگشت جدید زیر نمایشگر کوالکام با سرعت شناسایی بالاتر رونمایی شد

تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹

مانور بخش امنیتی در دستگاه‌های تلفن همراه همیشه یکی از جنجالی‌ترین گفتگوها بین بخش امنیتی کمپانی‌هایی مثل سامسونگ، اپل، هوآوی و …. بوده است و هر کدام با روش مخصوص به خود امنیت اطلاعات کاربران را تامین کرده‌اند. سنسور اثر انگشت جدید زیر نمایشگر کوالکام نیز با سرعت تشخیص بالاتر این امکان را به کاربران خواهد داد تا هرچه سریع‌تر و امن‌تر به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند.

سنسور اثر انگشت اولین بار به صورت عمومی در آیفون 5S به عنوان یک گوشی هوشمند در دسترس عموم مردم قرار گرفت و بعد از آن حضور سنسور اثر انگشت تنها برای دستگاه‌های پرچمدار و گران قیمت امکان پذیر بود.اما رفته رفته با پیشرفت روند‌های باز کردن قفل گوشی، سنسور اثر انگشت به یک نیاز عادی برای تمام گوشی‌های هوشمند تبدیل شد.

حال تکنولوژی‌های دیگری مثل Face ID جایگزین سنسور اثر انگشت شده‌اند اما با این وجود این قابلیت هنوز جایگاه خود را در بین تمام دستگاه‌های اندرویدی حفظ کرده است. سنسور اثر انگشت جدید زیر نمایشگر کوالکام این امکان را برای تمام دستگاه‌های اندرویدی فراهم کرده است تا بتوانند با سرعت و دقت بالاتر قفل گوشی هوشمند خود را باز کنند.

سنسور اثر انگشت جدید زیر نمایشگر کوالکام

سنسور اثر انگشت جدید زیر نمایشگر کوالکام – تشخیص و محیط

کمپانی کوالکام یکی از اولین کمپانی‌های رونمایی کننده از سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر دستگاه بود اما از آن سال به بعد خبری از بهبود عملکرد در رابطه با این بخش از سمت این کمپانی دیده نمی‌شد. اما خوشبختانه با نسل دوم این قابلیت، کوالکام به ما قول افزایش سرعت تشخیص 50 درصدی نسبت به نسل گذشته را داده است. همچنین در کنار این مورد سنسور جدید اثر انگشت کوالکام نزدیک به 77 درصد بزرگتر بیشتری نسبت به قبل دارد. با توجه به این مورد می‌توان نگرانی‌هایی که از بابت قرار گرفتن دقیق انگشت روی محل دقیق نمایشگر وجود داشت را فراموش کرد.

سنسور بزرگتر به معنای ثبت 1.7 برابر اطلاعات بیشتر در رابطه با سنسور اثر انگشت است. همچنین با توجه به نازک‌تر شدن این سنسور کمپانی‌های سازنده تلفن همراه هنوز می‌توانند دستگاه‌های خود را با ابعادی نازکتر از قبل نیز تولید کنند. سنسور اثر انگشت جدید زیر نمایشگر کوالکام به احتمال زیاد در اوایل سال 2021 رونمایی خواهد شد و گلکسی اس 21 نیز اولین دستگاهی می‌باشد که از این نسل استفاده کرده است.

نظر شما در رابطه با این سنسور چیست؟ آیا Face ID را به اثر انگشت ترجیح می‌دهید؟