مایکروسافت سیستم‌عامل روباتیک برای ویندوز 10 را راه‌اندازی کرد

تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

بر اساس آخرین گزارش‌های منتشر شده، سیستم‌عامل روباتیک کاملا جدید متعلق به‌غول فناوری دنیا، مایکروسافت، برای ویندوز 10 وارد فاز تست و آزمایش شده است. این سیستم‌عامل روباتیک به شرکت‌ها و متخصصان کمک می‌کند تا روش‌ها و تکنیک‌های مختلف مرتبط با هوش مصنوعی را به‌کار بگیرند.

مایکروسافت سیستم‌عامل روباتیک برای ویندوز 10 را راه‌اندازی کرد

در نمایشگاه ROSCon که اخیرا در شهر مادرید اسپانیا برگزار شد مایکروسافت اعلام کرد که نسخه آزمایشی این سیستم‌عامل جدیدا توسعه داده شده آغاز شده است. 

سیستم‌عامل روباتیک مایکروسافت مجموعه‌ای از کتابخانه‌ها و تکنیک‌ها برای کمک به‌ساخت روبات‌های پیچیده‌تری است که در بسیاری از پروژه‌های جدید و به‌روز روباتیک در تمام نقاط دنیا استفاده می‌شوند. اقدام جدید مایکروسافت باعث می‌شود تا توانایی‌های مدیریتی و امنیتی آخرین سیستم‌عامل ویندوز 10 نسخه IoT Enterprise در اختیار اکوسیستم ROS قرار بگیرد.

مایکروسافت در توضیح پروژه جدید خود می‌گوید: با توجه به پیشرفت روبات‌ها، زمان آن رسیده تا ابزارهای توسعه را در اختیار داشته باشیم. توسعه دهندگان می‌توانند با استفاده از این سیستم‌عامل جدید از فناوری‌هایی مانند Windows CPU Learning، سرویس‌های آژور و سایر فناوری‌های مربوط به انواع روبات‌ها بهره‌مند شوند.

هدف مایکروسافت آن است که بتواند با به‌کارگیری ویژگی‌های پیشرفته، سیستم شتاب‌دهنده یادگیری ماشین ویندوز، بینایی کامپیوتر، سرویس‌های شناختی آژور، سرویس‌های ابری IoT و سایر فناوری‌های خود برای روبات‌های خانگی، آموزشی، تجاری و صنعتی، هوش مصنوعی را وارد صنعت روباتیک کند.