لپ‌تاپ‌های جدید HP با پردازنده‌های Intel Comet Lake-U

تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۸

پیکربندی چند لپ‌تاپ جدید از HP با پردازنده‌های Intel Comet Lake-U توسط یکی از افشاگران معروف توییتر مشخص شده و اشاره دارد که جانشینان چیپ‌های Whiskey Lake همین نزدیکی هستند. در این لیک ما شاهد مشخصات دو نمونه Core i5 10210U و Core i7 10510U هستیم که همراه با گرافیک Nvidia GeForce MX250 پیشنهاد شده‌اند.

لپ‌تاپ‌های جدید HP با پردازنده‌های Intel Comet Lake-U

تا به اکنون بنچمارک‌های مختلفی از پردازنده‌های Comet Lake-U منتشر شده‌اند که حتی برخی از آنها به لپ تاپ‌های HP تعلق داشتند. حالا اما جدیدترین لیک لیست برخی مدل‌های نوت بوک HP با پیکربندی‌های Comet Lake-U است.

اسکرین شات منتشر شده از لپ تاپ‌های HP با پردازنده‌های جدید اینتل که توسط کاربر @momomo_us در توییتر منتشر شده نشان می‌دهد به زودی چیپ‌های Comet Lake-U عرضه می‌‍شوند. اگرچه  شماره مدل‌های دقیق و باقی مشخصات نامعلوم هستند اما ما سه پیکربندی مختلف را در اینجا مشاهده می‌کنیم.

در حالیکه انتظار می‌رود نمونه‌های نسل دهمی و 10 نانومتری Ice Lake نیز به زودی راه خود را به لپ تاپ‌ها باز کنند، پردازنده‌های Comet Lake-U جانشین مستقیم Whiskey Lake هستند و همچنان با فناوری 14 نانومتری ساخته خواهند شد.

بنچمارک‌هایی که اخیرا در Geekbench منتشر شده‌اند نشان از عملکرد بهتر Core i7 10510U در تک هسته نسبت به Ryzen 7 3750H داشته و تقریبا مشابه با Core i7 8565U. با این حال بسیار زود است که نتیجه گیری کنیم بخصوص اینکه بخش مهمی از این موضوع به تولید کنندگان و سیستم‌های خنک کننده لپ تاپی که برای مدل‌های خود در نظر می‌گیرند، برمی‌گردد.

جالب خواهد بود که ببینیم اینتل تصمیمی برای بهبود عملکرد چند هسته‌ای و کلاک بوست روی چند هسته دارد یا خیر. همچنین حرف و حدیث‌هایی درباره Core i7 10710U نیز شنیده می‌شود که یک مدل 6 هسته و 12 رشته با کلاک بوست نزدیک به 5 گیگاهرتز است اما ما چنین چیزی در این اطلاعات افشا شده مشاهده نمی‌کنیم.