ماشین اپل را هیوندایی می سازد ؟ – مذاکرات اولیه دو شرکت

تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۹

ماه گذشته خبرگزاری رویترز گزارش داد که اپل در تلاش است تا اتومبیل برقی خودران اپل پروژه تایتان خود را تا سال 2024 تولید کند. اکنون شایعات بیشتری در حال پخش شدن است که نشان می‌دهد این شرکت به صورت جدی برای ورود به این صنعت اقدام کرده است. به گزارش وبسایت بلومبرگ، اوایل امروز منابعی ادعا کردند که این کار در مراحل اولیه است اما حدود نیم دهه با راه اندازی فاصله دارد و البته چندین متخصص نیز در این زمینه استخدام شده‌اند. باید منتظر ماند و دید که آیا ماشین اپل را هیوندایی می سازد ؟

طبق گزارش منتشر شده رد وبسایت CNBC، اپل در حال گفتگو با خودروسازان در مورد توسعه اتومبیل خودران است و شرکت هیوندای موتور نیز تأیید کرده است که در این امر مشارکت دارد. سخنگوی هیوندای که نام او اعلام نشده است گفت: “ما می‌فهمیم که اپل در حال بحث با انواع خودروسازان جهانی از جمله هیوندای موتور برای ساخت ماشین خود است. از آنجا که این مباحث در مرحله اولیه خود قرار دارد، هیچ تصمیمی در این باره نهایی نشده است.” این اظهارات به دنبال گزارش Korea Economy Daily روی داد که ادعا کرده بود شرکت اپل پیشنهاد توسعه یک ماشین و باتری آن قابل شارژ را به این شرکت را داده است.

گزارش جداگانه بلومبرگ ادعا کرد که ماشین اپل نه تنها پنج سال دیگر آماده نمی‌شود، بلکه بیشتر طول خواهد کشید. منابع مطلع به رسانه خبری گفتند که این وسیله نقلیه “هیچ کجا به مرحله تولید نزدیک نیست” و اگر تیم کوچک اپل در حال کار بر روی پروژه باشد (با فرض تسریع در سرعت کار)، ممکن ظرف پنج تا هفت سال آماده شود. اظهار نظر مطرح شده از شرکت هیوندایی نشان می‌دهد که اپل هنوز در مراحل ابتدایی این پروژه قرار دارد و با جدول زمانی مطرح شده در گزارش بلومبرگ همسو است.