رقابت مایکروسافت و آمازون برای قرارداد میلیاردی با وزارت دفاع آمریکا

تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۸

نزدیک یک سال است که شرکت های تکنولوژی در راستای ارائه رایانش ابری به پنتاگون در حال رقابت هستند و از آن رقابت فقط مایکروسافت و آمازون باقی مانده اند تا این قرارداد 10 میلیارد دلاری را بدست آورند. در واقع پنتاگون از بین شرکت های مختلف دو شکرت را برای تصمیم نهایی خود انتخاب کرده که این دو شرکت مایکروسافت و آمازون هستند. در ادامه جزییات این خبر را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

رقابت مایکروسافت و آمازون برای قرارداد میلیاردی با وزارت دفاع آمریکا

قرارداد میلیاردی با وزارت دفاع آمریکا

تقریبا سال 2017 بود که دولت آمریکا و وزارت دفاع آمریکا تصمیم گرفتند تا بزرگ ترین قرارداد تاریخ را با فناوری اطلاعات ببندند و ایده های خود را در این زمینه مطرح کردند. در این میان شرکت های زیادی سعی کردند نظر وزارت دفاع را به خود جلب نمایند. حتی گوگل هم در این ماجرا بود اما از سوی این سازمان انتخاب نشد.

قرار شد که این قرار داد در واقع قرارداد JEDI نام بگیرد و اکنون این دو غول تکنولوژی در تلاشند تا در این رقابت پیروز شوند و یک قرارداد فوق العاده را در اختیار بگیرند. این قرار داد به قولی هر دو شرکت را به سودی بزرگ خواهد رساند. تکلیف این قرار داد احتمالا اواخر یا اواسط ژوئیه مشخص خواهد شد و وزرات دفاع مجبور به انتخاب یکی از شرکت های تکنولوژی می شود. باید ببینیم در نهایت قرارداد JEDI با کدام غول تکنولوژی بسته خواهد شد.