مایکروسافت بروزرسانی خودکار دستگاه ها به نسخه 21H1 ویندوز 10 را آغاز کرد

تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۴۰۰

پس از اینکه ماه‌ها نسخه جدید ویندوز توسط اینسایدرها آزمایش شد، در نهایت ماه گذشته مایکروسافت بروزرسانی جدید ویندوز 10 را به طور عمومی در اختیار کاربران گذاشت. نسخه 21H1 در واقع یک بروزرسانی جزئی در ادامه انتشار نسخه 20H2 بود که در اواخر سال 2020 منتشر شد. بنابراین در نسخه جدید تغییرات قابل ملاحظه‌ای اتفاق نیفتاده و صرفا به بهینه سازی و رفع مشکلات بسنده شده است. اکنون مایکروسافت در حال بروزرسانی خودکار دستگاه ها به نسخه 21H1 سیستم عامل ویندوز 10 است. این اقدام بر روی برخی دستگاه‌ها در حال انجام است و جدیدترین نسخه ویندوز 10 به طور خودکار بر روی دستگاه‌های منتخب دانلود و نصب می‌شود.

بروزرسانی خودکار دستگاه ها به نسخه 21H1

مایکروسافت این روزها سرگرم تبلیغ نسخه‌ای جدیدتر از ویندوز است که شاید ویندوز 11 نامیده شود و ساتیا نادلا و پانوس پانای نسل بعدی سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت را در تاریخ 24 ژوئن برابر با 8 تیر ماه رونمایی خواهند کرد. اما این اتفاق به معنای کنار گذاشته شدن ویندوز 10 نیست. به عقیده ما غیر ممکن است مایکروسافت به این زودی ویندوز 10 را که تلاش بسیاری برای آن انجام داده کنار بگذارد. پس ردموندی‌ها همچنان به بروزرسانی دستگاه‌ها به جدیدترین نسخه ویندوز 10 ادامه خواهند داد. هفته گذشته مایکروسافت اعلام کرد حالا وارد فاز جدیدی از انتشار شده که بروزرسانی خودکار دستگاه‌های مجهز به نسخه 2004 به نسخه 21H1 یکی از مواد آن است. مایکروسافت این کار را با کمک فناوری یادگیری ماشین انجام می‌دهد و دستگاه‌هایی که در حال حاضر نسخه 2004 را اجرا می کنند، به نسخه 21H1 بروزرسانی می‌شوند.

جدیدترین نسخه ویندوز 10 هم اکنون برای دستگاه‌هایی که نسخه 2004 یا 20H2 را اجرا می کنند قابل دریافت است. برای این کار کاربران می‌توانند به تنظیمات و قسمت آپدیت ویندوز مراجعه کنند و بر روی Check for updates کلیک کنند. افرادی هم که فعلا از این طریق نمی‌توانند آپدیت را دریافت کنند، می‌توانند با دریافت فایل ایزو از وب سایت مایکروسافت، سیستم عامل خود را بروزرسانی کنند. مایکروسافت اعلام کرده دسترسی به بروزرسانی تا چند هفته آینده کند خواهد بود تا کاربران دانلود پایداری را تجربه کنند.