مایکروسافت به دنبال خرید استودیو سازنده Crysis و البته دو استودیو دیگر

تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

شایعات جدیدی منتشر شده‌اند، ظاهرا مایکروسافت به دنبال خرید استودیو سازنده بازی Crysis یعنی Crytek است در حالی که دو استودیو دیگر نیز تحت رادار غول ردموندی قرار دارند. لیست توسعه دهندگان Xbox Game Studios در طی چند سال اخیر همیشه در حال رشد بوده و به نظر می‌رسد که باید انتظار گسترش آن را داشته باشیم. در حالی که هیچ نامی تایید نشده اما تصور می‌شود Crytek یکی از اصلی‌ترین گزینه‌هاست.

در زمینه اخبار تصاحب و خریداری شرکت‌های (استودیوهای) دیگر مایکروسافت و استودیوهای بازی سازی اکس باکس آن معمولا در صدر اخبار هستند. این شرکت همیشه قصد دارد تا لیست فوق العاده جذاب توسعه دهندگان خود را بهبود دهد. کمپانی Sega یکی از نام‌هاییست که مدام حول محور این قضیه شنیده می‌شود اما این بار داستان چندان به این شرکت ژاپنی مربوط نیست. ظاهرا مایکروسافت قصد دارد سه استودیو دیگر به لیست 23 عددی خود اضافه کند تا تعداد کلی آنها به 26 افزایش یابد.

مایکروسافت به دنبال خرید استودیو سازنده Crysis

مایکروسافت به دنبال خرید استودیو سازنده Crysis و البته دو استودیو دیگر

در حالی که افشاگر اصلی تنها متن “26 جایگزین 23 می‌شود” را منتشر نموده اما Jeff Grubb پا را فراتر گذاشته و به نام‌هایی اشاره کرده است. در نظر داشته باشید که هیچ چیز تایید نشده و استودیوهای زیادی هستند که کاربران تصور می‌کنند می‌توانند به خانواده اکس باکس اضافه شوند. در کنار Crytek به نام دو استودیو بزرگ دیگر یعنی IO Interactive و Avalanche اشاره شده است.

IO Interactive توسعه دهنده سری محبوب Hitman است که قبلا متعلق به Square Enix بود اما در سال 2017 از این ناشر جدا شد. Avalanche Studios نیز در حال حاضر متعلق به Nordisk Film است ولی برای مایکروسافت کار سختی نیست که با یک پیشنهاد مناسب توسعه دهنده سری Just Cause را خریداری نماید. تمام سه استودیو ذکر شده به خوبی می‌توانند در لاین آپ Xbox Game Studio جای گیرند.

در این میان حدس و گمان‌های دیگری نیز درباره استودیوی‌هایی به غیر از توسعه دهندگان بالا به گوش می‌رسد، Asobo و Techland هر دو جزئی از شایعات هستند و انتظار می‌رود که Kojima Productions نیز به شکی نزدیکی در حال همکاری با اکس باکس باشد. البته که نام شرکت Sega همچنان شنیده می‌شود اما فعلا نمی‌توان چندان جدی در این باره صحبت کرد. فارغ از جزئیات، به نظر می‌رسد مایکروسافت بتواند Crysis را در آینده رهبری کند. بازی که به شدت جای خالی و شعار معروف حول محور آن یعنی آیا می‌تواند کرایسیس را اجرا کند؟ (در مورد کارت گرافیک‌ها) احساس می‌شود.