محبوبیت نسخه بتا اندروید 12 – بیشترین دانلود در بین تمام نسخه‌ها

تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

هر سال با ارائه نسخه جدیدی از اندروید، گوگل سعی در بهتر کردن وضعیت سیستم عامل خود و راحتی استفاده از آن را برای تمام کاربران خود دارد. اما جالب است بدانید محبوبیت نسخه بتا اندروید 12 نسبت به نسخه‌های قبلی آنقدر زیاد بوده که درصد دانلود این نسخه بالاتر از تمام نسخه‌های عرضه شده تا به این لحظه بوده است.

اگر اخبارهای روز تکنولوژی را دنبال نمی‌کنید، باید بگوییم گوگل چند وقت پیش اقدام به ارائه نسخه بتای اندروید 12 کرد و افرادی که علاقه به آزمایش این نسخه را داشتند می‌توانستند به راحتی در حلقه دریافت قرار بگیرند. با این حال ایرادی که در بین تمام نسخه‌های بتا و آلفا برنامه‌ها و سیستم عامل‌های مختلف وجود دارد این است که مشکلات ریز و درست در آن‌ها زیاد است و همین موضوع باعث می‌شود تا کاربران زیادی از ترس از دست دادن اطلاعات و راحتی تجربه کاربری، اقدام به دانلود تا زمان عرضه نسخه عمومی نکنند.

محبوبیت نسخه بتا اندروید 12

در این میان درصد خاصی از افراد این ریسک را پذیرفته و اقدام به دانلود نسخه بتا خواهند کرد. با این حال ظاهرا گفته شده برای نسخه بتا اندروید 12 بالاتر از تمام نسخه‌ها بوده است و همین موضوع باعث شده است تا محبوبیت نسخه بتا اندروید 12 بیشتر از هر مورد دیگری باشد. بر اساس توییت منتشر شده توسط Davey Burke، یکی از توسعه دهنده‌های تیم اندروید در کمپانی گوگل، اندروید 12 از محبوبیت زیادی برخوردار بوده است. البته این مورد به صورت یک ادعا توسط این فرد انتشار پیدا کرده و هیچ مورد رقم رسمی در این باره وجود ندارد.

با توجه به اینکه درصد بالایی از مردم از گوشی‌های اندروید استفاده می‌کنند، علاقه به استفاده از نسخه بتا می‌تواند یک نشانه خوب برای نسخه دوازدهم اندروید باشد. از آنجایی که نسخه‌های بتا برای رفع مشکل و اعلام ایرادات توسط افرادی که اقدام به نصب می‌کنند می‌باشد، بالا بودن درصد دانلود می‌تواند نشانه خوبی برای کامل‌تر شدن اندروید 12 برای ارائه به صورت عمومی باشد. اندروید 12 زبان طراحی جدیدی را از سوی کمپانی اپل به همگان نشان داده است که به گفته گوگل Material You نام دارد. همچنین بهبودهای زیادی در رابطه کاربری و انجام شده است و در کنار همه این موارد ویژگی‌های زیادی همچون Gaming mode نیز به احتمال زیاد برای اندروید 12 به صورت پیشفرض عرضه شود.