نقشه گوگل کرونا را ردیابی خواهد کرد

تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۹
به نظر می‌رسد گوگل در حال کار روی پوشش دهی کرونا در نقشه خود است. اگرچه تاریخ عرضه و برنامه‌های نهایی برای این ویژگی هنوز ناشناخته است، اما می‌تواند برای بسیاری از کاربران جالب توجه باشد.
 
 

بنظر می‌رسد گوگل در حال کار روی پوشش دهی کرونا در نقشه خود است. اگرچه تاریخ عرضه و برنامه‌های نهایی برای این ویژگی هنوز ناشناخته است، اما می‌تواند برای بسیاری از کاربران جالب توجه باشد.

مدتی است که گوگل در بسیاری از سرویس‌های خود یادآور‌ها، هشدار‌ها و اطلاعات کرونا را قرار داده است. برای مثال با کمک این یاداوری‌ها می‌توانید بدانید که کدام مناطق در خطر بیشتری قرار دارند و یا استفاد از ماسک در کدام بخش‌ها الزامی است.

اکنون گوگل در تلاش است ویژگی‌های جدیدی را به نقشه خود بیفزاید و به نظر می‌رسد که به زودی ممکن است بتوانیم گوگل مپس را به فهرست برنامه‌های ردیابی کرونا اضافه کنیم. در نقشه‌های جدید، تصاویر، جزئیات گزینه ردیابی کرونا را در کنار سایر نقشه‌های پوشش داده شده مانند ترافیک و حمل و نقل شهری ارائه می‌دهند.

این ویژگی فعلا در سطح ایالات متحده در حال گسترش است و اطلاعات خود را از شهرداری ها، مطبوعات و رسانه‌های مختلف کسب می‌کند. این نقشه همچنین نشان می‌دهد که آیا تعداد فعلی هر منطقه در حال افزایش یا کاهش است.

در پیش نمایش ما مشاهده کردیم، به نظر می‌رسد که این ویژگی در حال طراحی برای سطح بین المللی است، اگر گوگل با انتشار این نسخه از پوشش گسترده استفاده کند، این یکی دیگر از فهرست طولانی اقدامات احتیاطی ارائه شده توسط این شرکت است