نمره باتری شیائومی می 11 لایت – میانرده خوش باتری

تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

میانرده‌های اندرویدی همگی از باتری‌هایی با ظرفیت بسیار خوبی برخوردار هستند. ترکیب ظرفیت باتری مناسب در کنار پردازنده‌های با قدرت کم‌تر از پرچمدار، باعث شده است تا دستگاه‌های میانرده عملکردی بسیار خوب و رو به بالا در بخش باتری داشته باشند. نمره باتری شیائومی می 11 لایت جدیدترین میانرده شیائومی از سری Mi 11 این مورد را به خوبی به ما نشان خواهد داد.

همانطور که گفته شد میانرده‌های اندرویدی از ظرفیت باتری بسیار مناسبی برخوردار هستند. شیائومی می 11 لایت نیز یکی از میانرده‌های اندرویدی متعلق به کمپانی Xiaomi می‌باشد که با باتری 4250 میلی آمپر ساعتی خود توانسته است این دستگاه را تبدیل به یک گزینه خرید مناسب در خصوص باتری کند. متاسفانه یا خوشبختانه این دستگاه از شبکه 5G پشتیبانی نمی‌کند و از مودم X15 LTE کوالکام برای ارتباط بهتر 4G استفاده کرده است. این مورد در بازار ایران با توجه به فراگیر نشدن شبکه ارتباطی 5G می‌تواند برگ برنده‌ی خوبی را بازی کند.

شیائومی می 11 لایت از پردازنده اسنپدراگون 732G برای عملیات‌های پردازشی خود استفاده کرده است. این پردازنده با توجه به معماری 8 نانومتری و توان پردازشی متوسط خود، مصرف انرژی پایین‌تری نسبت به نمونه مدل‌های اسنپدراگون 865 یا 888 دارد. از این رو ترکیب شدن این پردازنده با باتری 4250 میلی آمپری خود تا به اینجای کار توانسته است دست همگان را از پشت ببندد.

نمره باتری شیائومی می 11 لایت

اما شیائومی سعی کرده است تا مقداری از این مصرف انرژی عالی استفاده کند و آن را به نمایشگر دستگاه اختصاص بدهد. نمایشگر می 11 لایت یک نمایشگر 6.55 اینچی امولد با پشتیبانی از یک میلیارد رنگ و همچنین استاندارد HDR10 می‌باشد. در کنار تمام موارد جزئی گفته شده، نرخ بروزرسانی 90 هرتز بیشترین موردی است که در بین تمامی آن‌ها به چشم کاربر می‌آید.

خوشبختانه نمره باتری شیائومی می 11 لایت حتی با وجود استفاده از نرخ بروزرسانی 90 هرتز، 100 ساعت ثبت شده است. با استفاده از این دستگاه می‌توانید به راحتی نزدیک به 11 ساعت 13 دقیقه به وب گردی بپردازید. همچنین در صورتی که نیاز به تماشای سریال داشته باشید، 14 ساعت 23 دقیقه زمان با استفاده از شارژ 100 درصد دستگاه برای تماشای نزدیک به 14 قسمت از سریال خود خواهید داشت.

با توجه به عملکرد عالی باتری این دستگاه، شیائومی سعی کرده است تا این الگو را در مدت زمان شارژ نیز رعایت کند. به همین دلیل یک آداپتور 33 وات وظیفه شارژ باتری 4250 میلی آمپر ساعتی دستگاه را به عهده گرفته است. این آداپتور قادر است باتری دستگاه را در 30 دقیقه از 0 تا 58 درصد شارژ نماید. همچنین در صورتی که نیاز به شارژ کامل دستگاه داشته باشید باید به مدت 67 دقیقه دستگاه را به آداپتور متصل نمایید.