وضعیت ارز دوج کوین – آیا جمعه پرواز خواهیم کرد؟

تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

دنیای ارز دیجیتال یکی از دنیای‌های پول ساز می‌باشد اما هیچکس نمی‌تواند حدس بزند حرکت بعدی یک ارز دیجیتال به چه صورت است. دوج کوین یکی از ارزهای دیجیتالی است که با توجه به حمایت ایلان ماسک از آن، طی مدتی کوتاه رشد بسیار بالایی را تجربه کرده است. با این حال وضعیت ارز دوج کوین در شرایط نامعلومی قرار دارد.

دوج کوین بعد از توییت‌های یکسره ایلان ماسک، قیمت هزار ریالی خود را فراموش کرد و تا 11 هزارتومان پیشرفت قیمتی داشت. با این حال بعد از گذشت یک روز شاهد کاهش قیمت این ارز به 7 هزارتومان بوده‌ایم.  این موضوع باعث ایجاد موج منفی درباره وضعیت ارز دوج کوین شده است و درصد بالایی از مردم درحال فروش دوج کوین‌های خود به دلیل ترس از ریزش هستند. با این وجود در این میان درصد زیادی نیز دوج کوین‌های خود را نگه داشته‌اند تا بتوانند زمانی که دوباره قیمت بالایی را تجربه کرد، آن را بفروشند.

با توجه به اینکه قرار است روز جمعه، سفینه شرکت فضایی SpaceX وارد فضا شود. جو زیادی در رابطه با بالا رفتن قیمت دوج کوین درست شده است. این جو هیچ صحتی در رابطه با درست بودن و یا نبودن ندارد و صرفا یک دلیل برای بالا رفتن دوج کوین شده است. با این وجود افراد زیادی با توجه به پایین آمدن قیمت دوج کوین اقدام به خرید حجم بالایی کرده‌‌اند.

وضعیت ارز دوج کوین

دو روز پیش، طوفان توییتری زیادی در رابطه با DogeDay تشکیل شده بود و همه فکر می‌کردند این ارز در این روز صعود بی‌سابقه به 60 سنت یا یک دلار خواهد داشت. با این وجود همه چیز برعکس برنامه‌ها پیش رفت و این ارز تنها در چند ساعت از رقم 39 سنت به 31 سنت و حتی 27 سنت سقوط داشت. در لحظه نوشتن این پست این ارز رقم 31 سنت را تجربه می‌کند و این مورد خود یک روند رو به پایین با توجه به حضور قیمت‌های 40 سنت در کارنامه این ارز بوده است. با این وجود پشتوانه حضور ایلان ماسک برای حمایت از این ارز، می‌تواند یک دلیل خوب برای پیشروی رو به جلوی این ارز باشد. همچنین حمایت شرکت‌های بزرگ دیگر مثل شرکت شکلات سازی اسنیکرز باعث شد تا روحیه مردم به سمت خرید این ارز زیادتر شود.

هیچ چیز مشخص نیست و نمی‌توان هیچ پیشبینی از وضعیت آینده این ارز داشت. با این حال نظر شما کاربران سخت افزار مگ چیست؟ آینده این ارز و وضعیت کنونی آن را چگونه می‌دانید؟ آیا شاهد بالا رفتن قیمت آن خواهیم بود و یا این ارز با شکست مواجه خواهد شد؟

بروزرسانی اول:

رئیس جمهور کنونی آمریکا، جو بایدن با ارائه پیشنهادی برای بالا بردن مالیات افراد ثروت‌مند و کسانی که از طریق سرمایه گذاری به سود رسیده‌اند، باعث شده است تا بازار ارز دیجیتال و همچنین وال استریت به شدت افت کند. ظاهرا جو بایدن قصد دارد با هدف جمع آوری یک تریلیون دلار برای حمایت از برنامه‌های فدرالی حمایت از کودکان، مهدکودک و مرخصی استحقاقی کارگران، قصد بازنگری اساسی میزان مالیات‌های مشخص شده برای شرکت‌ها و ثروتمندان دارد. از این رو نرخ مالیات افرادی که بیش از یک میلیون دلار سرمایه دارند از 37 درصد به 39.6 و افرادی که سود ناشی از سرمایه گذاری کسب کرده‌اند نیز از سطح فعلی 20 درصد خود به 39 درصد، چیزی حدود 2 برابر افزایش پیدا خواهد کرد.