پایان پشتیبانی از ویندوز 7 نزدیک است!

تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۷

ویندوز 7 که تا مدتی پیش یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین سیستم عامل های مایکروسافت بود به زودی به پایان دوره ی پشتیبانی خود خواهد رسید. این سیستم عامل موفقیت بزرگ مایکروسافت بوده و به جرات می توان گفت که ویندوز 10 به تازگی توانسته تا از آن پیشی بگیرد. اما ظاهرا کاربران باید با این سیستم عامل خداحافظی کنند.

پایان پشتیبانی از ویندوز 7 نزدیک است!

بر اساس گفته های مایکروسافت، ویندوز 7 تا 14 ژانویه سال 2020 پشتیبانی خواهد شد و پس از آن این پشتیبانی رایگان به پایان خود خواهد رسید. در واقع کاربران ویندوز 7 فقط تا دی 98 فرصت دارند تا از این سیستم عامل بهره ببرند و پس از آن باید برای دریافت آپدیت های امنیتی هزینه بپردازند.

البته در مطالب قبل اشاره کردیم که مایکروسافت از ویندوز 7 تا سال 2023 پشتیبانی خواهد کرد اما باید اشاره کنیم که این پشتیبانی تا سال 2023 رایگان نخواهد بود. همانطور که می دانید مایکروسافت سعی دارد تا با این روش همه ی کاربران را به سمت ویندوز 10 بکشاند. البته اگر کاربران به هر صورت بخواهند تا از ویندوز 7 بهره ببرند باید بدانند که وضعیت امنیتی از سوی مایکروسافت تضمین نخواهد شد و پچ های امنیتی را دریافت نخواهند کرد.

ظاهرا ویندوز 7 باید به اجبار جای خود را به ویندوز 10 بدهد و از رقابت های کناره گیری نماید. در نهایت اگر هنوز از کاربران ویندوز 7 هستید باید بگوییم که فقط 1 سال دیگر برای استفاده ی رایگان از ویندوز 7 فرصت دارید. بهترین کار این است که هر چه زودتر سیستم عامل خود را به ویندوز 10 تغییر دهید و از خدمات امنیتی مایکروسافت بهره مند شوید.