پرسرعت‌ترین اینترنت ماه گذشته متعلق به کدام کشور است + جایگاه ایران

تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹

وبسایت Speedtest طبق روال هر ماه آماری از کندترین و پرسرعت ترین اینترنت ماه نوامبر در سراسر جهان منتشر کرده است. گزارش این وبسایت نشان می‌دهد که در طول دوره 30 روزه ماه گذشته چه کشورهایی اینترنت باکیفیت با بالاترین سرعت دانلود را در اختیار شهروندانشان قرار می‌دهند و کدام کشورها این مسئولیت را به درستی انجام نمی‌دهند.

میان سرعت دانلود جهان با اینترنت موبایل در ماه گذشته 45.69 مگابیت برثانیه و میانگین سرعت آپلود 12.60 مگابیت بر ثانیه بوده است. میزان تأخیر نیز 36 میلی ثانیه اعلام شده است. این در حالیست که میانگین سرعت دانلود اینترنت ثابت در جهان تقریبا 2 برابر اینترنت موبایل و 91.96 مگابیت برثانیه است. میانگین سرعت آپلود هم 49.44 مگابیت برثانیه و تأخیر 21 میلی ثانیه است.

پرسرعت ترین اینترنت ماه نوامبر

پرسرعت ترین اینترنت ماه نوامبر

در بخش اینترنت موبایل، امارات متحده عربی با سبقت گرفتن از کره جنوبی با میانگین سرعت دانلود 170.30 مگابیت برثانیه خود را به رتبه نخست رسانده است. کره جنوبی با یک پله سقوط در رتبه دوم قرار گرفته و پس از کشورهای قطر، چین، استرالیا، نروژ، هلند، عربستان سعودی، کانادا، سوئیس و کویت در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

سنگاپور با میانگین سرعت دانلود241.10 مگابیت برثانیه همچنان پرسرعت‌ترین اینترنت ثابت را به شهروندانش ارائه می‌کند. پس از آن، هنگ کنگ، تایلند، موناکو، سوئیس، دانمارک، رومانی، آندروا، فرانسه و مجارستان در جایگاه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

کندترین اینترنت ماه نوامبر

در بخش اینترنت موبایل، میانگین سرعت دانلود در کشور افغانستان 6.31 مگابیت برثانیه بوده و با این سرعت افعانستان در رتبه اول کندترین اینترنت موبایلی قرار می‌گیرد. پس از آن کشورهای ونزوئلا، فلسطین، سودان، سومالی، بنگلادش، عراق، اوگاندا، الجزایر، اوزبکستان، زامبیا و هند در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

در بخش اینترنت ثابت، ترکمنستان با میانگین سرعت 3.47 مگابیت برثانیه کندترین اینترنت را به مردمش ارائه می‌کند. پس از آن یمن، الجزایر، موریتانی، سودان، کوبا، نیجر، بروندی، سوریه و افغانستان در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

جایگاه ایران در لیست جهانی سرعت اینترنت

در بخش اینترنت موبایل ایران با میانگین سرعت دانلود 25.64 مگابیت برثانیه با 6 پله سقوط در مقایسه با ماه اکتبر، در ماه گذشته در رتبه 84 از 139 قرار گرفت.

در بخش اینترنت ثابت نیز میانگین سرعت دانلود در ماه نوامبر 17.84 مگابیت برثانیه بود که با این سرعت و با 9 پله سقوط جایگاه ایران به 137 از 176 کشور رسید.