کش صفحات در گوگل کروم به نسخه دسکتاپ نیز اضافه شد – وب گردی سریع‌تر از گذشته!

تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

گوگل کروم یکی از مرورگرهایی است که در تمام گوشی‌های اندرویدی شاهد حضور آن هستیم. از این رو کاربران استفاده کننده از این برنامه بسیار بالاتر از دیگر نرم افزارهای وبگردی هستند و همین موضوع باعث می‌شود تا گوگل تمرکز بالایی بر روی بهبود عملکرد این مرورگر داشته باشد. موردی که در نسخه موبایل این مرورگر وجود دارد، کش صفحات در گوگل کروم است. این ویژگی باعث می‌شود تا با نگه داشتن داده و اطلاعات صفحه‌های قبلی و بعدی که کاربر از قبل آن‌ها را بازدید کرده، بتوانید بدون نیاز به صرف زمان مجدد برای بارگزاری صفحه، در کسری از ثانیه صفحه مورد نظر برای شما آماده باشد.

دسته بندی تب ها در کروم

با این وجود این ویژگی در نسخه دسکتاپ گوگل کروم نیست و برای بارگزاری تمامی صفحات نیاز به بارگزاری مجدد دارید. اگرچه اندکی کش و داده برای بارگزاری سریع صفحه ذخیره می‌شود اما این کش تنها به شما کمک خواهد کرد تا المان‌های اصلی سایت را دوباره از نو دانلود نکنید. کش صفحات در گوگل کروم به نوعی صفحه قبلی و بعدی شما را تا مدت زمانی نامشخص زنده نگه می‌دارد.

بر اساس گفته‌های گوگل، BackForward cache در مرورگر کروم باعث بهبود تجربه کاربری می‌شد. همچنین کش‌های ذخیره شده هیچگونه تاثیر منفی بر روی عملکرد کلی دستگاه ندارد. از این رو بدون هیچگونه مشکلی می‌توانیم آن را بر روی نسخه دسکتاپ خود نیز پیاده سازی کنیم.

خبر خوش این است که این ویژگی برای نسخه دسکتاپ درحال انتشار است و به زودی کاربران بروزرسانی جدید کروم را دریافت خواهند کرد.