گزارش همایش ASUS با معرفی سخت افزارهای کلاس سرور

تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۷

در روز ۵ شنبه، مورخ ۴ بهمن ماه سال ۱۳۹۷، هتل اسپیناس میزبان “همایش نمایندگان استانی شرکت رهنمون فناوری اطلاعات” بود. این نشست با حضور تعداد محدودی از رسانه ها و البته نمایندگان این شرکت در سراسر کشور برگزار شد.

گزارش همایش ASUS با معرفی سخت افزارهای کلاس سرور

شرکت رهنمون فناوری اطلاعات، توزیع کننده محصولات “کلاس سرور” کمپانی ASUS در ایران، در چند بخش به توضیح ویژگی های کامپیوترهای آماده، قطعات سرور و… پرداخت. این توضیحات شامل سازگاری سرورهای این کمپانی با طیف عظیمی از سخت افزارها، نویز صوتی بسیار پایین، پلتفرم های جدید، استفاده از پردازنده و GPUهای جدید، خدمات پس از فروش و برتری این محصولات به نسبت محصولاتی از برندهای مشابه بود.

این شرکت که فعالیت رسمی خود در زمینه سامانه های سرور را به تازگی تقویت کرده است، به توضیح شیوه های پرداخت که می تواند در روند فروش سریع تر این محصولات موثر واقع شود. همچنین ایسوس همواره دارای برنامه های نرم افزاری اختصاصی و غنی در زمینه سرور است که در این نشست بدانها نیز اشاره شد. پشتیبانی نرم افزاری ایسوس از سرورهای این شرکت در ایران نیز از جمله موارد مهم و قابل اشاره خواهد بود.

در ادامه، ایسوس به قیمت تمام شده سرورهای خود به نسبت برندهای رقیب در ایران اشاره کرده و بنچمارکهایی را از محصولات خود ارائه کرد. سرورهای “عمق کم” این شرکت با عمق تنها 38 سانتی متر هم در این همایش معرفی شده و به نمایش گذاشته شده اند. از جمله این سرورها می توان به مدل های RS-100/RS-200/RS-400 اشاره کرد که با پردازنده های جدید Intel Xeon E3-1200 پیکربندی شده اند.

سپس شاهد سرورهایی با 2 پردازنده در هر مادربرد بودیم که برای کاربردهای امروزی بسیار ایده آل خواهند بود. ایسوس در این همایش به نتایج شگفت انگیز محصولات سرور خود اشاره کرد که در 67 بنچمارک، رکوردهای جهانی را به نام خود به ثبت رسانده اند.

مادربردهای سرور، مانیتورهای پرتابل، برخی از روتر و کنترلرهای شبکه ای این کمپانی نیز در این همایش به نمایش گذاشته شده و توضیحاتی در زمینه آنها ارائه شد.