گوگل امکان ورود و ذخیره پسورد در کروم بدون همگام سازی را فراهم می‌کند

تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۹

یک سال پیش، گوگل با تغییراتی در کروم این امکان را در اختیار کاربران گذاشت که بتوانند جزئیات کارت اعتباری را بدون آنکه نیازی به فعال کردن ویژگی همگام سازی در این مرورگر باشد، در سایت های دلخواه قرار دهند. حال غول جستجوی جهان قصد دارد دسترسی به ورودها در سیستم و جزئیات پرداخت را ساده‌تر سازد. همچنان بدون نیاز به همگام سازی اطلاعات بین دستگاه‌های مختلف. گوگل اعلام کرده است که نسخه اندروید کروم به زودی امکان ورود و ذخیره پسورد در کروم را با هر نوع حسابی که قبلا روی آن دستگاه استفاده کرده‌اید در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

امکان ورود و ذخیره پسورد در کروم بدون فعالسازی Sync

همچنین کاربران می توانند ضمن ورود به سایت مورد نظر، اطلاعات را بر روی حساب خود ذخیره کنند یا مستقیما از حالت ناشناس یا Incognito Mode استفاده کنند. اگر تصمیم کاربر به ورود در سیستم باشد، دسترسی سریعی به جزئیات ذخیره شده پرداخت که در یک اکانت گوگل مشخص قرار دارند، خواهد داشت و کاربر تنها می بایست برای تکمیل تراکنش خود از CVC یا احراز هویت بایومتریکی را انجام دهد. همچنین کاربر می تواند در صورت استفاده از کارت اعتباری جدید، اطلاعات را بر روی حساب گوگل خود ذخیره کند.

همچنین گوگل ذخیره و دسترسی به رمزهای عبور را نیز برای کاربران راحت تر کرده است. کروم در آینده نزدیک می تواند رمز عبور را بر روی وب سایت ها طبق آنچه قبلا توسط کاربر ذخیره شده، به طور خودکار پر کند و برای این منظور نیز نیازی به فعال سازی همگام سازی نیست. طبیعتا کاربران با این ویژگی می توانند رمزهای عبور جدید را نیز برای استفاده سریع در دفعات بعد بر روی دستگاه های مختلف ذخیره کنند. گوگل انتشار این ویژگی را از چند ماه آینده برای تمامی کاربران آغاز خواهد کرد.