گوگل کروم در گوشی‌های اندرویدی مرز 5 میلیارد بار نصب را رد کرد!

تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۸

برنامه Google Chrome برای گوشی‌های اندروید به دستاور بزرگی دست پیدا کرد و آن عبور از مرز میلیارد بار نصب در Play Store بود. رقمی که تنها چند اپلیکیشن دیگر که تمامی آنها متعلق به اکوسیستم گوگل بودند، به آن دست پیدا کرده بودند.

گوگل کروم در گوشی‌های اندرویدی مرز 5 میلیارد بار نصب را رد کرد!

کروم؛ محبوب‌ترین مرورگر اندرویدی

چند ماه پیش برنامه‌هایی مانند Maps، یوتیوب، جیمیل و Google Search به عدد +5 میلیارد دانلود در گوگل پلی استور دست پیدا کردند، با این حال این تعداد نصب هرگز نمی‌تواند یک بنچمارک واقعی یا حداقل عادلانه باشد. چرا که بیشتر برنامه‌های گوگل مانند مرورگر کروم به‌طور پیش‌فرض در بسیاری از گوشی‌ها نصب هستند و کاربرها هیچ انتخابی برای دانلود آنها ندارند.

در هر حال، با انتخاب یا اجبار گوگل کروم یکی از پراستفاده‌ترین مرورگرهای جهان به حساب می‌آید و نسخه اندرویدی آن نیز از این قاعده مستثنی نیست. محیط کاربری این برنامه بسیار خوب و تقریباً بی‌نقص است و با آپدیت‌های سریع، قابلیت‌های خوبی برای کاربران ارائه می‌کند. جدیدترین ویژگی‌هایی که به مرورگر کروم اضافه شده شامل بهبود مدیریت پسوردها و انتقال فایل‌ها به همراه تم تاریک می‌شود. البته اگر تمایل دارید ویژگی‌های جدید برنامه را زودتر از دیگر کاربران در اختیار داشته باشید، نسخه بتا این مرورگر نیز در پلی استور قابل دانلود می‎باشد.

اکوسیستم اندروید هیچ محدودیتی برای انتخاب مرورگرهای وب ندارد و گزینه‌های دیگری مانند فایرفاکسریال Brave، اپرا و … نیز برای نصب در پلی استور موجود می‌باشند. اما عده بسیاری ترجیح می‌دهند تا از همان مرورگر پیشفرض گوگل، یعنی کروم استفاده کنند.

بد نیست به این نکته نیز اشاره کنیم در گزارش‌های اخیر اعلام شده است که گوگل مشغول کار برای پیاده‎سازی قابلیت تصویر در تصویر برای مرورگر کروم اندروید است، تا کاربران بتوانند در پنجره‌ای حتی زمانی که در برنامه‌های دیگر نیز هستند، ویدئوی پخش شده در کروم را ببینند. این امکان البته در نسخه دسکتاپ کروم و برنامه‌های اندرویدی دیگر مانند یوتیوب، VLC پلیر، Google Play Movies، Google Duo و Google Maps نیز وجود دارد.