وسترن دیجیتال از سه دیسک درایو با تم Black Ops برای طرفداران Call of Duty رونمایی کرد

تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹

کمپانی وسترن دیجیتال با رونمایی از چند مدل دیسک درایو با تم Black Ops سری درایوهای گیمینگ Black خود را گستردش داده است. این اتفاق از طریق نسخه‌های ویژه‌ای از درایوهای P10، P50 و همچنین حافظه اس‌اس‌دی SN850 با رابط PCIe 4.0 صورت گرفته است. وسترن دیجیتال با این سه نسخه خاص طرفداران سری بازی‌های محبوب کال آو دیوتی را هدف قرار داده است. کاربران این بازی با خرید مدل‎های رده بالای P50 و SN850 در بازی Call of Duty 2400 امتیاز و با خرید درایو ارزان قیمت‎تر P10 در این بازی کوپن 1100 امتیازی دریافت خواهند کرد.

فضای ذخیره سازی لازم برای نصب قسمت‌های جدید Call of Duty چشمگیر است و بعید است که شاهد کاهش حجم این عناوین باشیم. بنابراین وسترن دیجیتال فرصت را برای ساخت درایوهایی با رنگ و لعاب سری Black Ops مغتنم شمرده تا گیمرها که غالبا طرفدار  Call of Duty هستند، برای خرید درایوهای جدید این کمپانی و به دنبال آن، ذخیره عناوین Call of Duty بر روی آن ترغیب شوند. اگر چه نسخه‌های معمولی دیسک درایوهای P10، P50 و مدل تازه عرضه شده SN850 در ظرفیت‌های متنوعی وارد بازار شدند، وسترن دیجیتال نسخه Black Ops این درایوها را با ظرفیت 2 ترابایت برای هارد دیسک اکسترنال P10 و یک ترابایت برای P50 و SN850 SSD در نظر گرفته است.

دیسک درایو با تم Black Ops

معرفی سه دیسک درایو با تم Black Ops توسط وسترن دیجیتال

نسخه ویژه گیم درایو P10 وسترن دیجیتال در نسخه 2 ترابایتی 30 دلار گران‌تر از نسخه معمولی است و با قیمت 110 دلار به فروش خواهد رسید. از نظر مشخصات فنی، هیچ تفاوتی بین نسخه استاندارد و Black Ops وجود ندارد. بدین ترتیب P10 دارای رابط USB 3.1 نسل اول با حداکثر سرعت انتقال اطلاعات 140 مگابایت بر ثانیه و یک پورت Micro B می‌باشد. ضمنا این درایو سازگار با کنسول‌های پلی استیشن 5، اکس باکس سری اکس و است و می‌توان بازی‌های نسل فعلی را از روی این درایو بر روی کنسول‎های جدید سونی و مایکروسافت اجرا کرد.

بنابراین قیمت بالای این درایوها صرفا به خاطر تم Black Ops است که باعث شده P50 با ظرفیت 1 ترابایتی 50 دلار گران‌تر از نسخه معمولی باشد. این درایو SSD اکسترنال با رابط NVMe نیز با حداکثر سرعت 2000 مگابایت بر ثانیه به قیمت 250 دلار روانه بازار خواهد شد. در نهایت درایو فوق العاده پرسرعت SN850 NVMe که اولین درایو PCIe 4.0 وسترن دیجیتال لقب گرفته، 10 دلار گران‌تر از نسخه معمولی و با قیمت 240 دلار به فروش خواهد رسید. این درایو که می‎تواند به سرعت 7000 مگابایت بر ثانیه دست یابد، فقط با ظرفیت 1 ترابایتی و بدون هیت سینک در دسترس قرار خواهد گرفت.هر سه درایو جدید وسترن دیجیتال از ماه سپتامبر وارد بازار می‌شوند.